Belka
Czwartek, 8 Grudnia 2022   imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zatrzymano ginekologa pod zarzutem łapownictwa i aborcji

Data publikacji: 2011-12-30, Data modyfikacji: 2012-03-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Zatrzymano ginekologa pod zarzutem łapownictwa i aborcji

W sumie ginekologo oskarżono o 142 przestępstwa. Szacuje się, że przyjął ok. 5,6 tys zł. łapówek. Proceder trwał od kwietnia 2007 do marca 2011. Przedsiębiorca, również jest oskarżony o 142 przestępstwa: "Oprócz nakłaniania lekarza do wystawienia fałszywych zwolnień i wręczania mu łapówek, mężczyzna nie odprowadzał składek na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i fundusz pracy kobiet o wartości ok. 13,5 tys. zł. Fikcyjne zwolnienia przesyłał do ZUS, a urząd wypłacał nienależne zasiłki chorobowe - w sumie ok. 30 tys. zł. Kiedy kobiety rzekomo chorowały, w rzeczywistości świadczyły pracę"- tłumaczy przedstawicielka prokuratury.

Za zarzuty korupcyjne, wszystkim oskarżonym grozi do 10 lat więzienia. Za przeprowadzenie aborcji i nakłanianie do niej grożą 3 lata pozbawienia wolności.

PAP, Źródło artykułu: pap.pl, Autor zdjęć: Piotrus
 
Komentarze
goła aga   2012-01-29 00:13:36
skąd ten zatrzymany z kłodzka ?
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
skarżyski

Powiat skarżyski – powstały w 1999 roku ma swoją siedzibę w Skarżysko-Kamiennej. W skład powiatu województwa świętokrzyskiego wchodzi gmina Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Bliżyn, Łączna, Skarżysko Kościelne.

Występuje tu ogrom kompleksów leśnych. Na ich terenie powstały rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe oraz rezerwat archeologiczny Rydno. Zwiedzać tu można pradawne osady i kopalnię hematytu. Przez ziemie powiatu przepływa rzeka Kamienna, co ucieszy wszystkich wędkujących i amatorów tego typu kąpieli. Na południowej granicy powiatu znajdują się obrzeża Gór Świętokrzyskich. Turyści mają naprawdę szeroki wybór atrakcji. Do puli dorzucić należy jeszcze gospodarstwa agroturystyczne, historyczne zabytki miast i szlaki turystyczne. Warto się tu wybrać na dłuższy urlop.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola