Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Skarżysko-Kamienna, Bliżyn, Łączna, Skarżysko Kościelne, Suchedniów
Belka
Środa, 15 Sierpnia 2018   imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Jak zorganizować ślub w plenerze?

Data dodania: 2018-08-14
Ślub w plenerze to coraz częściej wykorzystywana przez Młodą Parę możliwość. Również w Skarżysku na ślub poza murami Urzędu Stanu Cywilnego zdecydowało s... więcej »
 
 

Zapraszamy na piknik żeglarski. Atrakcje na wodzie...

Data dodania: 2018-08-12
W sobotę, 18 sierpnia na terenie Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji „Rejów” odbędzie się druga edycja pikniku żeglarskiego TSK SAILING realizowanego przy współpracy gminy Skar... więcej »
 
 

Bezpłatna akcja dla zmotoryzowanych (VIDEO)

Data dodania: 2018-08-10
Na półmetku wakacji część osób wróciła już z letnich podróży, a inni mają je dopiero przed sobą. Przed wyruszeniem w trasę warto sprawdzić stan tec... więcej »
 
 

"Naukobus" w Miejskim Centrum Kultury (VIDEO)

Data dodania: 2018-08-10
W poniedziałek i wtorek w Skarżysku gościł Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. Specjalną wystawę z licznymi stanowiskami do eksperymentowania można było odwiedzać bezpłatnie w Miejs... więcej »
 
 

Półkolonie w "Dwójce"

Data dodania: 2018-08-10
„Czas relaksu, relaksu to czas” - to hasło przyświecało półkoloniom, trwającym w Szkole Podstawowej nr 2. Wakacyjny turnus w szkole na osiedlu Bór odbył się raz pierwszy... więcej »
 
 

Kultura w plenerze na kolejnych dwóch osiedlach

Data dodania: 2018-08-08
W dwie sierpniowe niedziele odbędą się kolejne wakacyjne pikniki „Kultura w plenerze” z licznymi atrakcjami (m.in. kino plenerowe, występy artystyczne, dmuchańce, konkursy, poczę... więcej »
 
 

Plebiscyt "Świętokrzyski Anioł Dobroci"

Data dodania: 2018-08-08
Samorząd Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach jest inicjatorem i organizatorem Plebiscytu „Świętokrzyski Anioł Dobroci”. Ma on na celu uhonorowanie instytucji pomocy społecz... więcej »
 
 

Międzynarodowe Forum Inwestycyjne po raz trzeci

Data dodania: 2018-08-06
31 sierpnia i 1 września Skarżysko ponownie będzie gospodarzem Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego. Obok konferencji adresowanej do przedsiębiorców z Polski i zagranicy, przygotowano równie... więcej »
 
 

Dwa dni z eksperymentami - zapraszamy do MCK

Data dodania: 2018-08-06
W poniedziałek i wtorek (6 i 7 sierpnia) w Skarżysku gości Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. Specjalną wystawę z licznymi stanowiskami do eksperymentowania można odwiedzać bezpłatnie w Miej... więcej »
 
 

Muzeum zachęca do uczczenia 50-lecia herbu miasta....

Data dodania: 2018-08-03
Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku- Kamiennej zaprasza wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza rodziców i dzieci na Piknik „Stąd nasz znak. 50 lat herbu miasta”. M... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 88
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
skarżyski

Powiat skarżyski – powstały w 1999 roku ma swoją siedzibę w Skarżysko-Kamiennej. W skład powiatu województwa świętokrzyskiego wchodzi gmina Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Bliżyn, Łączna, Skarżysko Kościelne.

Występuje tu ogrom kompleksów leśnych. Na ich terenie powstały rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe oraz rezerwat archeologiczny Rydno. Zwiedzać tu można pradawne osady i kopalnię hematytu. Przez ziemie powiatu przepływa rzeka Kamienna, co ucieszy wszystkich wędkujących i amatorów tego typu kąpieli. Na południowej granicy powiatu znajdują się obrzeża Gór Świętokrzyskich. Turyści mają naprawdę szeroki wybór atrakcji. Do puli dorzucić należy jeszcze gospodarstwa agroturystyczne, historyczne zabytki miast i szlaki turystyczne. Warto się tu wybrać na dłuższy urlop.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola