Belka
Czwartek, 8 Grudnia 2022   imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„Wprost”: żeruje na śmierci, chce leczyć miliony. Kariera Jerzego Zięby

Data publikacji: 2017-10-30, Data modyfikacji: 2017-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 
„Wprost”: żeruje na śmierci, chce leczyć miliony. Kariera Jerzego Zięby

Zbigniew Wodecki, Grzegorz Miecugow, Tomasz Kalita – naczelny uzdrowiciel Polski Jerzy Zięba wykorzystał ich śmierć do rozwoju pseudomedycznego biznesu. Rodziny zmarłych są oburzone, ale i bezradne. Podobnie jak przerażeni całym procederem lekarze. W najnowszym „Wprost” opisujemy kulisy zdumiewającej kariery szarlatana i demaskujemy jego niemniej zdumiewające terapie.

Ponadto w nowym „Wprost” m.in. funeralny Big Brother, czyli jak zmienił się nasz stosunek do śmierci, spekulacje wokół zmian w rządzie i młodzi w światowej polityce.

To, co robi ten człowiek, jest obrzydliwe. Jakim prawem wypowiada się na temat śmierci mojego męża? – mówi Anna Kalita. Jej mąż, polityk SLD, odszedł 16 stycznia 2017 r. Dzień po jego pogrzebie Jerzy Zięba wypuścił do sieci kilkunastominutowy filmik. „Pan Tomasz mógł żyć. Zabiło go leczenie nowotworu, którego nie  było” – mówił do kamery. Ta sama historia powtórzyła się pół roku później wraz ze śmiercią znanego dziennikarza Grzegorza Miecugowa. Tak właśnie działa Jerzy Zięba. Pseudonaukowiec i propagator medycyny niekonwencjonalnej, autor bestsellera „Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie”. Więcej o jego „karierze” i o tym, czym mogą grozić zalecane przez niego terapie – w najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost”.  

We „Wprost” również o tym, że szeroko komentowana historia grobu serialowego Czterdziestolatka to tylko jeden z przykładów, jak zmienił się w ostatnich latach nasz stosunek do śmierci. Zaczęliśmy ją dzielić na medialną i prywatną, czyli dotyczącą naszych bliskich. „Tej pierwszej, publicznej, nie postrzegamy w kategoriach czyjejś tragedii. To raczej temat, który może być przez nas komentowany, i to nawet negatywnie” – mówi kulturoznawca z Uniwersytetu SWPS. Dzięki transmitowanym na żywo uroczystościom pogrzebowym znanych osób doczekaliśmy się wręcz funeralnego Big  Brothera. Widzowie oprócz zalanych łzami twarzy żałobników obserwują i komentują także ich stroje od projektantów czy składane wieńce. 

Na łamach „Wprost” także o tym, że gdy premier Szydło ogłosiła w TVN24, iż za kilkanaście dni dojdzie do rekonstrukcji rządu, uruchomiła lawinę domysłów o możliwych zmianach. „Decyzja  zapadła,  Beata  Szydło pozostanie na stanowisku” – mówi z niezachwianą pewnością polityk z kręgów rządowych. „Jarosław Kaczyński nigdy nie był bliższy decyzji o objęciu stanowiska premiera” – przekonuje polityk często bywający na Nowogrodzkiej. Pytanie, czy na czele rządu pozostanie Beata Szydło czy premierem zostanie Jarosław Kaczyński, zepchnęło na dalszy plan dywagacje, kto zostanie  w rządzie, kto z niego odejdzie, a kto może liczyć na awans. Więcej – w nowym „Wprost”.

Najnowszy polityczny celebryta, nowy kanclerz Austrii, Sebastian Kurz, ma 31 lat i starannie zaczesane do tyłu włosy, dobrze komponujące się z dopasowanym, choć noszonym nonszalancko, garniturem. Wyborcy kupują takich kandydatów chętnie, często nie zdając sobie sprawy, że młodzieńczy wigor to tylko chwyt wymyślony przez stary partyjny establishment. Modę na „młodych” w polityce zapoczątkował premier Kanady, Justin Trudeau. Więcej o młodej zmianie w światowej polityce – w najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost”. 

W najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost” również:

- I prezes Sądu Najwyższego jest dla PiS wrogiem publicznym nr 1. Partia chciałaby usunąć ją ze stanowiska. Inny świat Małgorzaty Gersdorf opisują Eliza Olczyk i Joanna Miziołek.

Polskie banki szukają okazji, jak się przebić w branży FinTech. Jednak zamiast konkurować, wolą z bliska się przyglądać branżowym start-upom. I w razie czego wspierać w rozwoju, by w odpowiednim momencie przejąć.

- Już ponad 300 tys. Polaków pracuje w Królestwie Niderlandów. Tyle że zamiast się dorabiać, przechodzą gehennę, bo pracę organizują im nasi rodacy przez agencje pośrednictwa. 

- Ferdynand Ossendowski był agentem kilku wywiadów i pisarzem. To on obalił mit o niepokalanym poczęciu bolszewickiej rewolucji. O tym, jak Polak zdemaskował niemieckiego agenta Lenina pisze Jakub Mielnik.

- Seriale zbliżają się do form kinowych i zaczynają poruszać ważne sprawy  społeczne – mówi Bartłomiej Topa, grający  główną rolę w polsko-amerykańskim serialu „Ultraviolet”. Wywiad z aktorem – w nowym „Wprost”.

- Poważna pisarka debiutuje jako autorka opowieści dla dzieci. Ale żartów nie ma  w nich wiele – nadal jest poważną pisarką. Mocne wejście Magdaleny Tulli we „Wprost” komentuje Leszek Bugajski.

A w cyklu #35latWprost – wspomnienia z lat 1990/91, m.in. o tym, jak gwiazdy próbowały się odnaleźć w nowej politycznej rzeczywistości. „Ja się opowiadam po stronie dowcipu. W każdej orientacji politycznej widzę coś dla siebie. W lewicy bawi mnie załgane wyczulenie na krzywdę człowieka pracy, w prawicy rozwesela mnie natrętne podkreślanie patriotyzmu. W sprawach moralności można uśmiać się z chadecji, która nie zawsze kieruje się miłością bliźniego i samymi cnotami” – mówił w rozmowie z „Wprost” Jan Pietrzak.

Te oraz wiele innych materiałów na łamach najnowszego wydania tygodnika „Wprost”, które 30 października trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę  od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

PMPG POLSKIE MEDIA S.A., Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
skarżyski

Powiat skarżyski – powstały w 1999 roku ma swoją siedzibę w Skarżysko-Kamiennej. W skład powiatu województwa świętokrzyskiego wchodzi gmina Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Bliżyn, Łączna, Skarżysko Kościelne.

Występuje tu ogrom kompleksów leśnych. Na ich terenie powstały rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe oraz rezerwat archeologiczny Rydno. Zwiedzać tu można pradawne osady i kopalnię hematytu. Przez ziemie powiatu przepływa rzeka Kamienna, co ucieszy wszystkich wędkujących i amatorów tego typu kąpieli. Na południowej granicy powiatu znajdują się obrzeża Gór Świętokrzyskich. Turyści mają naprawdę szeroki wybór atrakcji. Do puli dorzucić należy jeszcze gospodarstwa agroturystyczne, historyczne zabytki miast i szlaki turystyczne. Warto się tu wybrać na dłuższy urlop.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola