Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mafia Świętokrzyska - Człowiek z lasu *Skarżysko Kamienna*

 
#MAFIA#WOJNA#CZŁOWIEKZLASU Mafia Świętokrzyska - Człowiek z lasu *Skarżysko Kamienna* Gdy Leszek K. zaczynał montować swoją bandycką grupę, miał trzydzieści kilka lat. Było to przed 2000 rokiem, gdyż właśnie od tego lata pojawiają się w akcie oskarżenia jego przestępstwa. Niby rolnik, ostatnio bezrobotny, z zamiłowania hodowca gołębi, zapraszał do siebie kolejnych mężczyzn, którzy mogli być użyteczni w zrealizowaniu jego pomysłu. Kandydatów do bandy przyjmował za swoim domem na krańcu wsi. Drewniany, ukwiecony dom – w porównaniu z nowymi budynkami z pustaków lub cegieł wzniesionymi wzdłuż asfaltowej drogi kończącej się pod lasem – wyglądał mizernie. Tylko garaż przebudowany na siłownię wyróżniał go spośród innych i tam właśnie właściciel odbywał rozmowy z kandydatami na szeregowych żołnierzy, a w następnych latach już ze stałymi członkami gangu. Zawsze pojedynczo, zawsze bez świadków. Informacje pozostawały w pamięci tylko tych dwóch. W razie konieczności słowo przeciwstawiałoby się słowu, gwarantując bezkarność. Ciechostowice, to wioska trochę zagubiona na granicy województwa mazowieckiego (dawniej radomskiego) i świętokrzyskiego, 10 km na południowy zachód od Szydłowca, liczy około tysiąca mieszkańców. Wszyscy nie tylko dobrze się znają, lecz wiedzą o sobie więcej niż chcą ujawniać obcym. Choć proces Leszka K. ciągnął się od sześciu lat, to mieszkańcy do dziś twierdzą, że to porządny człowiek, dobry mąż i ojciec, parafianin z własnym miejscem w kościelnej ławce. Niesłusznie więc siedzi. O przestępstwach opowiadają natomiast ludzie skrzywdzeni przez niego, zwłaszcza związani z Wtórpolem, największym zakładem Skarżyska.

 


Świat Miśka HD
 
Data pliku video: 2018-11-27, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
skarżyski

Powiat skarżyski – powstały w 1999 roku ma swoją siedzibę w Skarżysko-Kamiennej. W skład powiatu województwa świętokrzyskiego wchodzi gmina Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Bliżyn, Łączna, Skarżysko Kościelne.

Występuje tu ogrom kompleksów leśnych. Na ich terenie powstały rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe oraz rezerwat archeologiczny Rydno. Zwiedzać tu można pradawne osady i kopalnię hematytu. Przez ziemie powiatu przepływa rzeka Kamienna, co ucieszy wszystkich wędkujących i amatorów tego typu kąpieli. Na południowej granicy powiatu znajdują się obrzeża Gór Świętokrzyskich. Turyści mają naprawdę szeroki wybór atrakcji. Do puli dorzucić należy jeszcze gospodarstwa agroturystyczne, historyczne zabytki miast i szlaki turystyczne. Warto się tu wybrać na dłuższy urlop.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola