Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gdzieś w Europie. Skarżysko 1976.wmv

 
Podczas konferencji historycznej zorganizowanej w Miejskim Centrum Kultury przez Stowarzyszenie „PraOsada RYDNO" swoją premierę miał odnaleziony po latach film dokumentalny pod roboczym tytułem „Gdzieś w Europie. Skarżysko 1976" (autorstwa Bolesława Juchniewicza). Film został nakręcony w roku 1976 na zlecenie ówczenego Naczelnika Miasta - Jana Króla. Na taśmie filmowej znalazł się zapis przedstawiający różne (mniej lub bardziej charakterystyczne) miejsca na Skarżysku. Przez lata film leżał zapomniany gdzieś na półce. Dzięki inicjatywie pasjonatów i wsparciu Miejskiego Centum Kultury, film udało się zdigitalizować i sprawić, że ujrzał światło dzienne.

 


MCK Skarżysko
 
Data pliku video: 2011-10-28, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
skarżyski

Powiat skarżyski – powstały w 1999 roku ma swoją siedzibę w Skarżysko-Kamiennej. W skład powiatu województwa świętokrzyskiego wchodzi gmina Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Bliżyn, Łączna, Skarżysko Kościelne.

Występuje tu ogrom kompleksów leśnych. Na ich terenie powstały rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe oraz rezerwat archeologiczny Rydno. Zwiedzać tu można pradawne osady i kopalnię hematytu. Przez ziemie powiatu przepływa rzeka Kamienna, co ucieszy wszystkich wędkujących i amatorów tego typu kąpieli. Na południowej granicy powiatu znajdują się obrzeża Gór Świętokrzyskich. Turyści mają naprawdę szeroki wybór atrakcji. Do puli dorzucić należy jeszcze gospodarstwa agroturystyczne, historyczne zabytki miast i szlaki turystyczne. Warto się tu wybrać na dłuższy urlop.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola